Сторінки

вівторок, 17 квітня 2018 р.

Євген БЕЗКОРОВАЙНИЙ: ЙОГО ДУША - НАНЕЧЕ СОНЯХ

 У бібліотеці  ВП НУБіП України «Заліщицький аг­рар­ний ко­ледж ім.Є.Хра­п­­ли­вого» від­булася  пре­зен­тація бібліографічного покажчика «Душа його – неначе сонях: Євген  Без­ко­ровайний». Матеріали  підготували фахівці Залі­щи­цької  центральної ра­йон­ної бібліотеки.
Посібник має на меті зіб­рати й систематизувати тво­­­ри нашого славного зем­ляка, літературу та елек­тронні ресурси про його жит­тя й діяльність.
Покажчик охоплює мате­ріали, які містяться у фондах Заліщицької центральної районної бібліотеки й Тер­нопільської обласної універ­сальної наукової бібліотеки.
Євген Безкоровайний (1947-2015) – поет, публі­цист, громадський діяч, ре­дактор, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журна­лістів України, голова Тер­но­пільської обласної організації НСПУ (2008-2015), член ради НСПУ. належить до творчої палітри знаних краян, автор шести поетичних збірок.
Багато зробив Євген Іва­нович для розвитку куль­тури нашого району, хоча не афішував він цього, бо ніколи не прагнув слави. Беріг і примножував традиції літе­ратурно-мистецького жит­тя на Заліщанщині. Був активним членом район­ного мистецького клубу «Дністер», підтримував і примножував заходи літе­ратурного фестивалю «Дні­строве перевесло».
Очоливши обласну орга­нізацію Національної спілки письменників України, Єв­ген Іванович часто від­відував Заліщики та села нашого району, популя­ризуючи не тільки свою творчість, але й доробок письменників-побратимів.
 Укладачі покажчика, біб­ліографи ЗЦРБ  Пукіш С.І., та Рудик М.В.,ознайомили студентів коледжу з вико­ристанням бібліографічних покажчиків при  тематич­ному пошуку літератури та з творчістю митця в мережі Інтернет.
Ольга Тракало, директор Заліщицької центральної районної бібліотеки, цікаво розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях поета, наголосивши: «З любові зіткана пам’ять багатьох про Євгена Без­коровайного, бо жив він з великою любов’ю в серці до людей, рідної землі, України. Вірив  у щасливу будучину українського наро­ду, вболівав за мо­лодь, яка творить нову історію  своєї Батьківщини. Пам'я­тай­мо цю  надзви­чайно активну, доб­ру та скромну, тала­но­виту Людину. Чи­тай­мо книжки, мудрі й повчальні автор­ські рядки Євгена Безкоровайного, бо він вічно житиме у Слові!»

 Редактор район­ної газети «Колос» Оксана Дяків,  у своє­му виступі ви­соко оцінила твор­чість поета-земля­ка: «Євген Безкоро­вайний  справ­ді був людиною  неор­ди­нарною, бурх­ливої  та не­байдужої  вдачі, йому не на сло­вах, а насправді боліла Україна, а любов до рідного краю палахкотіла-нуртувала в його неспокій­но­му гаря­чому серці. Він був люди­ною зачарованою світом, обвін­чаною з любов’ю. З-під його пера народжувались поезії, у яких - краса одвічних істин, відвертість сердечних почуттів і душевних пори­вань, майс­терно пе­ре­дані рід­ним українським сло­вом. У його про­ник­ливих поезіях буя­ли «вічності віт­ри», оспі­ву­вались що­ден­ні наші труди й одвічне прагнен­ня до  сво­боди і хліб на­сущний, і «дзвін­ке (або золоте) жни­во». І «грудка рідної землі», і  лю­бов, і «серця ніжні береги» -  все-все, побачене, пере­жи­те, зболене й доро­ге, що ста­новить гли­бинну сутність на­шого життя і є духо­вною часткою Ук­раїни».     
     

У стужу й хвищу люту,
Від дому вдалині
Ніщо так не зігріє,
Як грудочка землі,
Як слово  материнське,
 Її сльоза густа
І вірність непорушна,
 Любов її свята.
(Є.Безкоровайний «Грудочка землі»)
Завершили захід студенти коледжу Владислав Любіне­цький, Анастасія Си­дорчук, Ана­толій Льор­чак, Михайло Яцків, Оксана Бойчук, які дек­ламували поезії Є.Безкоро­вай­ного.

Cвітлини Юрія ВІЙТИКА.

неділя, 1 квітня 2018 р.

Всеукраїнський конкурс "Безпека в житті - життя в безпеці-2018". Участь учнів Заліщицької державної гімназії

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Безпека в житті – життя у безпеці» є щорічним і проводиться з метою формування у дітей та учнівської молоді культури безпечної життєдіяльності, патріотичного виховання та привернення уваги громадськості до проблем безпеки дітей в умовах сьогодення, а також виявлення талановитих, обдарованих дітей і сприяння подальшому розвитку та підтримки юних талантів.
Завдання Конкурсу:
        формування свідомого й відповідального ставлення до питань особистої та колективної безпеки, безпечної життєдіяльності дітей у соціумі; виховання громадянської позиції молоді у сфері цивільного захисту; загальнолюдських якостей: доброти, милосердя, співчуття, гуманізму, відповідальності, патріотизму;
   удосконалення знань щодо поводження у надзвичайних ситуаціях і  запобігання їх виникненню;
   активізація творчої та пізнавальної ініціативи молоді, виклик інтересу та залучення до реалізації соціальних ініціатив, спрямованих на вирішення важливих соціальних проблем;
  вироблення активної позиції талановитої молоді щодо питань вирішення актуальних техногенних проблем, способів збереження навколишнього середовища;
     розвиток творчих здібностей, організація змістовного дозвілля дітей та молоді на засадах культури безпеки людини;
    професійна орієнтація (на професію рятувальника) та сприяння  професійному зростанню; пропаганда здорового і безпечного способу життя.
 Організатори Конкурсу:
Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки»;
Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС України);
 Конкурс проводиться за сприяння:
Міністерства молоді та спорту України; Міністерства освіти і науки України; Інституту державного управління у сфері цивільного захисту ДСНС України; Інституту проблем виховання НАПН України.
Конкурс проводиться за напрямами: 
літературний, мистецький.

Номінації літературного напряму:
оповідання; казка; вірш (поетичний твір); кросворд (ребус).
Номінації мистецького напряму:
малюнок;                             
плакат соціальної реклами;
ілюстрація до літературного твору (казка, вірш, оповідання);
рукоділля (м’яка іграшка, вишивка, аплікація, квілінг, плетіння, орігамі, вироби з бісеру, ліплення з глини, пластиліну, тіста, різьблення по дереву тощо);
відеофільм соціальної реклами/ комп’ютерна презентація; авторська пісня.

Назва роботи: «Лісова школа безпеки: знай правила збереження природи і виконуй їх!» (Плакат соціальної реклами (А2))
Техніка виконання: кольорові олівці, фломастери.
Тематика: Бережіть природу – наш спільний дім!
Прізвище та ім’я автора: Кузь Денис  


Назва роботи: «Інтернет, пошукові системи можуть бути небезпечними!» (Малюнок (А3))
Техніка виконання: акварель.
Тематика: Безпека дітей в Інтернеті
Прізвище та ім’я автора: Заячковська Тетяна

Назва роботи: «Я - за здоровий спосіб життя! Зимові ігри та розваги: наше здоровя навіть узимку!» (Плакат соціальної реклами (А2))
Техніка виконання: змішана техніка (акварель, кольорові олівці).
Тематика: Ми обираємо здоровя, ми обираємо життя!
Прізвище та імя автора: Марчак Максим