Сторінки

четвер, 28 березня 2019 р.

Конкурс космічних малюнків - Space Art Challenge

Творчі роботи учнів Заліщицької державної гімназії, які надіслані на конкурс космічних малюнків  Space Art Challenge

Малюнки Тараса Радзіха



Малюнок Кальчук Софії
 
Малюнок Заячковської Надії

Малюнок Кузь Христини

Про конкурс малюнків

     Дитина захоплюється всім, що стосується космічної тематики? І при цьому ще й непогано малює? Знайома ситуація?

     Тоді у вас точно зростає майбутній астронавт або дослідник космічних просторів. І таку його сторону допитливості слід розвивати. Зробити це можна різними шляхами. Наприклад, брати участь в дитячих конкурсах, які пов'язані з вивченням космосу. Одним з таких є конкурс дитячого малюнка Noosphere Space Art Challenge, цьогорічна тема якого: «Твої космічні канікули».
     Всі батьки знають - в кожному маленькому мрійникові ховається великий винахідник. А яким бачить майбутнє ваша дитина? Нехай ваші маленькі дослідники намалюють космічні канікули, про які завжди мріяли та оримають цінні призи від організаторів. Всі учасники отримають дипломи про участь, переможці у кожній віковій категорії: художні набори, 3D ручки та новітні графічні планшети.
     З 1 лютого 2019 року по 1 квітня 2019 року кожна дитина у віці від 3 до 17 років включно може стати учасником конкурсу – треба тільки уявити, якими будуть майбутні космічні канікули, і поділитися мрією зі світом!
Переможці будуть оголошені під час космічного саміту Noosphere Space Summit, 17-18 квітня (Київ). Найкращі роботи будуть опубліковані на веб-сторінці конкурсу та презентовані на виставці в рамках Noosphere Space Summit.
     Надсилайте роботи на офіційному сайті:
www.noospheresummit.space/art-challenge

     Підписуйтеся та отримуйте найцікавіші новини на офіційній сторінці конкурсу в Фейсбук: (тегнути сторінку @Конкурс дитячих малюнків Noosphere Space Art Challenge, https://www.facebook.com/events/1008411996032777)

     Місія організатора конкурсу Асоціації Ноосфера полягає в популяризації науки серед молоді, підтримці вчених та інноваторів.

     Контакти організатора: vasylenko@noosphere.com, +38(095)320-56-70

неділя, 24 березня 2019 р.

КАТЕРИНА БУТОВСЬКА - ­МАЙСТРИНЯ-ЛЯЛЬКАРКА ІЗ БІЛЬЧЕ-ЗОЛОТОГО


 В Україні і далеко за її межами відомі українські рушники та вишиванки, а про ляльку-мотанку інколи знають мало. Радує, що традиції створення цих ляльок збереглися та примножуються сьогодні. Адже мотанки – це давні родинні обереги українців. Серед таких майстринь народної творчості, які відроджують давні традиції і водночас наповнюють їх новим змістом – знана мисткиня Катерина Бутовська ­з Більче-Золотого, що на Борщівщині.

Уже чимало років Катерина Афанасіївна захоплюється створенням ляльок-мотанок. Як розповідає майстриня, «мотанки» або «кукли» - це ляльки, яким дуже багато років. Перші вузликові ляльки, так інколи ще називають мотанки, з’явилися приблизно 5 тисяч років тому. 

Процес їх виготовлення називався «крутити куклу». Ляльки майстрували з домотканого полотна. Хустку, яку наповнювали ганчір'ям, мотком ниток, травою, зав'язували так, щоб виходила голова. У вигляді мотанки робилась також так звана «кукла» - загорнутий у тонке полотно розжований хліб. «Куклу» давали замість соски немовлятам».
Вдома у Катерини Афанасіївни ціла кімната стала залою для її численних чудових ляльок-мотанок із тканини або ниток. Катерина Бутовська – не тільки уміла майстриня, але й колекціонерка старожитностей, поетеса, авторка низки поетичних збірок серед яких книжки «Часу плин», «Житейські хвилі», «Ниточка», «Полярність».
Жінка щиро закохана у народне мистецтво, вишивку. Свою чималу колекцію - понад 300 авторських ляльок, виконаних різними техніками на фольклорну і літературну тематику – К.Бутовська часто демонструє на різноманітних фестивалях і виставках. Серед робіт лялькарки є багато тематичних, присвячених подіям на Майдані, Шевченківським дням, нелегкій долі української жінки.
Катерина Афанасіївна на основі українських традицій, у своїй мистецькій  манері створила ляльки-мотанки за мотивами творів видатних українських письменників – Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Нечуя-Левицького, Ліни Костенко (Маруся Чурай), героїв українських казок та казок народів світу. 
 Є в колекції майстрині великодні ляльки, ляльки-травниці, а ще ляльки, які представляють різні народи. Як зізнається сама мисткиня із Більче-Золотого, найбільше їй подобається створення ляльок-україночок. Свого часу в умілих руках Катерини Бутовської народилась колоритна вісімдесятисантиметрова лялька-мотанка, виготовлена у стилістиці борщівського костюма. Пані Катерина може дуже багато розповідати про кожну свою ляльку, про історію і задум її створення.
Катерина Афанасіївна переконана, що українська лялька-мотанка набагато краща закордонних ляльок Барбі, Сінді чи інших іноземних іграшок з їх хімічними барвниками і складниками. Адже традиційні українські ляльки ще нікому не завдали шкоди, бо виготовлені вмілими руками, від щирого серця і з натуральних матеріалів! Такий сувенір як лялька-мотанка, особливо виготовлений власними руками, може стати родинним оберегом та родинним спадком, котрий увібрав у себе вікові знання і традиції.

До речі, пані Катерина довгі роки працювала з дітьми як вчителька української мови і літератури у Більче-Золотецькій загальноосвітній школі, а зараз жінка - на заслуженому відпочинку. Але й сьогодні педагог часто зустрічається зі школярами та дорослими, щиро ділиться секретами своєї творчої скарбниці, проводячи майстер-класи, читає власні вірші на поетичних зустрічах.



пʼятниця, 22 березня 2019 р.

Гімназисти-переможці гімназійного конкурсу малюнка "Мій Шевченко"

У березні 2019 року ми відзначили 205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. 
З нагоди цієї дати у Заліщицькій державній гімназії відбувся конкурс малюнків учнів 1(5)-3(7) класів (організатор - вчитель образотворчого мистецтва О.І.Дяків).
За підсумками конкурсу були визначені перші, другі й треті місця. 
Директор Заліщицької держаної гімназії О.Д.Войчишин вручила 12 учням грамоти за талановиті творчі роботи, які вони представили на виставці. 
До слова, цьогоріч у конкурсі "Мій Шевченко" взяли участь учні 1(5)-А класу: Аліна Котик, Влад Стойко, Федора Теремчук, Рената Федьків, Софія Уколова, Емма Добровольська;
учні 1(5)-Б класу: Андрій Ковалишин, Яна Стасюк, Дарина Толуб'як, Тетяна Богуцька, Каміла Абрам'юк, Ірина Веселовська, Єлизавета Стахів, Юлія Ілько, Ірина Томин, Ганна Горбачевська, Юліана Сем'яник, Софія Павлучинська;
учні 3(7) класів: Максим Базюк, Єлизавета Гембатюк, Катерина Сендецька, Анастасія Кравчук, Елізабет Шевченко;
учні 2(6)-А класу: Христина Кузь, Анастасія Ахтемійчук, Софія Кальчук та ін.





понеділок, 18 березня 2019 р.

Номінація "Малюнок". Учні гімназії-переможці конкурсу "Змагаймось за нове життя!", присвяченого Лесі Українці (2019 рік)



Конкурс, присвячений творчості видатної української поетеси Лесі Українки, надзвичайно різноплановий та представницький, охоплює дітей та молодь усієї України та українців за межами нашої держави. Організатори докладають величезних зусиль для реалізації завдань цього творчого змагання, підтримуючи дух українства у кожній дитині! Спасибі їм за творчу працю!

Вчитель образотворчого мистецтва Дяків Оксана Іванівна, Заліщицька державна гімназія Тернопільської області

Із 12-ти учасників-учнів Заліщицької державної гімназії у 2019 році отримали:

Перше місце - Середюк Богдан
Малюнок: «Стояла я і слухала весну,
Весна мені багато говорила,
Співала пісню дзвінку, голосну
То знов таємно-тихо шепотіла».

Перше місце - Дронь Ангеліна
 Малюнок: «Лісова пісня»
«Мелодія кохання»
«Мавка: Я слухаю тебе... твого кохання...»

Подяка - Заячковська Надія
Малюнок: «Лісова пісня»
«Народження Мавки»
«Мавка: А хто мене збудив?
Лісовик: Либонь, весна.
Мавка: Весна ще так ніколи не співала,
як отепер. Чи то мені так снилось?»

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!




середа, 6 березня 2019 р.

Малюнки учнів Заліщицької державної гімназії представлені у Полтаві серед інших робіт на регіональному очному етапі учнівсько-студентського конкурсу "Змагаймось за нове життя!" 2019 року


Організатори цьогорічного (2019 р.) конкурсу "Змагаймось за нове життя!", присвяченого Лесі Українці, повідомили, що відбувся Полтавський регіональний очний етап учнівсько-студентського конкурсу "Змагаймось за нове життя!" (Леся Українка) та відбулося оцінювання робіт, надісланих з різних областей України та з-за кордону.
Під час Полтавського регіонального очного етапу учнівсько-студентського конкурсу "Змагаймось за нове життя!" була представлена виставка малюнків, на якій є також малюнки учнів Заліщицької державної гімназії.