Сторінки

четвер, 25 квітня 2019 р.

Участь у районній виставці «Воскресни, писанко!» Заліщицького районного науково-методичного кабінету з нагоди Великодня

   

     Одним із найурочистіших свят для кожного християнина, яке приносить багато радості та душевної теплоти є Великдень. Виставку  з нагоди цього свята було організовано з метою популяризації та розвитку писанкарських традицій, ознайомлення з різновидами виготовлення писанок у різних техніках. Писанка – це той древній дивовижний витвір народного мистецтва, який символізує народження нового життя і несе з собою сонцедайність весни та величне свято Пасхи. У сучасному світі писанка виконує святу місію – збереження, примноження та передачі наступним поколінням перлин української національної культури. 

     Уже традиційн напередодні Великодніх свят Заліщицький науково-методичний кабінет (керівник Підгребя Н.М.) проводить районну виставку декоративно-прикладного мистецтва «Воскресни, писанко!»
    У районній виставці, яку організувала методист Філіповська Л.М., взяли активну участь педагоги зі своїми вихованцями: Заліщицької державної гімназії (вчитель Дяків О.І.); ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Маковея м. Заліщики (вчитель Вістовська Г.З.); ЗОШ І-ІІІ ст. с.Поділля (вчитель Пипчук Г.Д.); ЗОШ І-ІІІ ст. с. Касперівці (вчитель Борсукевич І.В.); ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кошилівці (Григорків Т.М.); ЗОШ І-ІІІ ст. с. Торське (вчитель Павлюк Г.М.); ЗОШ І-ІІ ст. с. Блищанка (вчитель Богуцька С. В.); ЗОШ І-ІІ ст. с.Винятинці (вчитель Юрчик О.Р.); ЗОШ І-ІІ ст. с. Лисичники (Ковпак Н.І.); ЗОШ І-ІІ ст. с.Устечко ( Козійчук Г.М.).
     На виставці було представлено багато цікавих великодніх атрибутів, їх доповнено великодніми кошичками, розмаїттям писанок, великодніми віночками, рушничками, листівками та багатьма іншими виробами.
 



субота, 6 квітня 2019 р.

6 квітня 2019 року. Конкурс "Змагаймось за нове життя!", присвячений Лесі Українці. Нагородження переможців!

У Чернівцях нагородили переможців
ювілейного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу«Змагаймось за нове життя!»-2019

 6 квітня у Чернівецькій обласній філармонії імені Д.Гнатюка відбувся заключний етап ювілейного V Всеукраїнського (XV Всекримського) конкурсу-фестивалю учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці. Конкурс проводить Культурно-просвітницьке Товариство «Джерело» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Полтавської та Чернівецької облдержадміністрацій, Федерації професійних спілок України, Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я майбутнього», Центру сучасного мистецтва «Галерея на Штейнбарга» та ін. 

За 15 років проведення конкурсу в ньому виявили свої таланти понад 22 тисячі учасників! А цьогоріч 150 переможців, які посіли перші місця, у семи номінаціях (твір, науково-пошукова робота, вокал, малюнок, декламування, аудіо-візуальний твір, інсценування) фестивалю-конкурсу були запрошені в Чернівці для участі в урочистій церемонії нагородження та великого гала-концерту. Роботи юних шанувальників творчості Лесі Українки надійшли з 24 областей України, Криму, а також із Італії, Норвегії, Молдови, Грузії, Росії. Цікавинкою конкурсу є декламування поезій Лесі Українки не лише українською, але й англійською, італійською, арабською, грецькою, російською мовами.
Рекордною була й кількість учасників творчого змагання! Більше шести з половиною тисяч любителів спадщини геніальної поетеси Лесі Українки надіслали свої роботи. А майже 30 найоригінальніших продемонстрували свою майстерність на гала-концерті. Юні митці читали також свої поезії, співали пісні за мотивами віршів Лесі Українки.
Починаючи з 2015-2016 навчального року учні Заліщицької державної гімназії беруть активну участь у цьому представницькому конкурсі й здобувають перемоги. У 2019 році гімназисти Ангеліна Дронь і Богдан Середюк (вчитель образотворчого мистецтва Оксана Дяків) отримали нагороди за перші місця в номінації "Малюнок", а Надія Заячковська – подяку. Цього року друге місце посіла Зоряна Кальчук у номінації «Декламація»  (вчитель української мови та літератури Наталія Зубик) і третє місце – Анастасія Бойко в номінації «Твір» (вчитель української мови та літератури Наталія Пацарина). На гала-концерті у Чернівцях побувала директор Заліщицької державної гімназії Олександра Войчишин, яка підтримує творчі починання гімназистів.
Багатолітнім головою організаційного комітету та натхненницею конкурсу є заслужений вчитель України Тетяна Захарова, яка наголосила, що конкурс сприяє глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки. Привітав також учасників фестивалю і вручив їм нагороди Олексій Бурбак, співорганізатор конкурсу (Чернівці).
Виступаючи під час свята, в.о. голови Чернівецької облдержадміністрації Михайло Павлюк привітав переможців та учасників конкурсу і наголосив: «Надзвичайно приємно бути серед молоді – найкращих учасників конкурсу зі всієї України. У вас важлива місія: ви популяризуєте твори визначної постаті для української культури. Завдяки вам, молодим, безсмертна поезія Лесі Українки звучала і буде звучати. Ми всі разом будуємо Україну потужною та розвиненою державою. Вдячний меценатам, які докладають зусиль для популяризації українського духу, батькам та вчителям». Посадовець нагородив лауреатів конкурсу, а організатори привітали Михайла Павлюка пам'ятним подарунком з нагоди його ювілею. Організаторам та найактивнішим учасникам, що здобували перемогу кілька років поспіль, їх наставникам від імені Федерації профспілок України та Інституту модернізації освіти МОН України були вручені подяки.

Конкурс, присвячений творчості видатної поетеси Лесі Українки, надзвичайно різноплановий та представницький, охоплює дітей та молодь усієї України та українців за межами нашої держави. Організатори докладають величезних зусиль для реалізації завдань цього творчого змагання, підтримуючи дух українства у кожній дитині! Спасибі за творчу працю Тетяні Захаровій, Ользі Стефанюк та усім, хто причетний до конкурсу і докладає величезних зусиль, щоб підтримувати нашу талановиту юнь!


        Конкурс, присвячений творчості видатної української поетеси Лесі Українки, надзвичайно різноплановий та представницький, охоплює дітей та молодь усієї України та українців за межами нашої держави. Організатори докладають величезних зусиль для реалізації завдань цього творчого змагання, підтримуючи дух українства у кожній дитині! Спасибі за творчу працю Т.Захаровій, Olga Stefanyuk, О.Бурбаку, усім небайдужим людям, хто докладає величезних зусиль, щоб підтримувати нашу талановиту юнь!
       Ми дуже раді, що наші гімназисти Дронь Ангеліна і Середюк Богдан отримали нагороди за перші місця в номінації "Малюнок", а Заячковська Надія - подяку!



Наталія Юрова - молода художниця з Чорткова




Третя персональна виставка художниці
"Кичери"
(Глядача приваблює яскрава палітра кольорів, бадьорий настрій та оптимізм у кожному полотні)

Багата талантами Чортківська земля. Радує, що серед відомих і цікавих імен засяяла нова зірка молодої 25-річної художниці Наталії Юрової, яка народилася в Чорткові, тут закінчила школу. А бажання стати художницею привело дівчину в знаменитий народними умільцями Косів. Упродовж 2008-2012 років навчалася на відділі художнього розпису в Косівському училищі прикладного та декоративного мистецтва Львівської Національної Академії мистецтв.  У 2016 році успішно захистила диплом бакалавра за фахом  монументально-декоративного живопису. А побувавши у Карпатах, захопилася ще й  фотосправою.

Наталія Юрова – учасниця численних виставок, лауреат районного та VIII обласного фестивалю «Горицвіт». На IX Міжнародному молодіжному гончарському фестивалі «Опішне-2015» представила фотовиставку карпатських пейзажів, в 2015 р. була учасницею  І Всеукраїнського конкурсу з живопису імені А. Ерделі в Ужгороді, де здобула ІІІ місце в категорії «Образотворче мистецтво». Через рік художниця взяла участь у Всеукраїнському студентському конкурсі “Срібний мольберт” на Закарпатті. Картини Н.Юрової  вже декілька років поспіль експонуються на традиційній щорічній виставці «Косів осінній» у Косівському музеї. Молода художниця всім серцем полюбила Косівщину, тут знайшла своє кохання та вірних друзів.
Дуже цікаві живописні пейзажі художниці. Глядача приваблює яскрава палітра кольорів, бадьорий настрій та оптимізм у кожному полотні. Улюблені теми світлин Наталі – карпатські ліси вкриті легкою осінньою засмагою, романтичні вранішні та вечірні серпанки, холодні скелясті вершини, що мирно дрімають на осонні. Наталя Юрова не зупиняється у творчому рості, нещодавно відбулася її третя персональна виставка «Кичери» у фортечній галереї «Бастіон» міста Івано-Франківськ.


четвер, 4 квітня 2019 р.

29 березня 2019 року відбулося засідання районного методичного об'єднання для вчителів художньо-естетичних дисциплін "Сучасні художні техніки та їх реалізація на уроках образотворчого мистецтва"


МАЙСТЕР-КЛАС ЗІБРАВ
ТВОРЧИХ ОСВІТЯН

Нещодавно, 29 березня 2019 року, відбулося засідання районного методичного об'єднання для вчителів художньо-естетичних дисциплін "Сучасні художні техніки та їх реалізація на уроках образотворчого мистецтва".
Своїм досвідом поділилася вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ І-ІІ ст. села Угриньківці О.М. Добіль та провела майстер-клас, продемонструвавши цікаві вироби на великодню тематику. Педагоги захоплено виготовляли писанки, великодні віночки, чудові прикраси для оформлення кошика, створювали різноманітні композиції. 
Заступник директора ЗОШ І-ІІ ст. села Дзвиняч, учитель-новатор О.М. Копичинська взяла активну участь у майстер-класі, доповнюючи представлене своїми тематичними виробами, а також ознайомила учасників із поетапним виконанням робіт у різних художніх техніках. Освітяни мали можливість поспілкуватися і зробити своїми руками яскраві вироби, які вражали креативом.
Змістовним досвідом роботи з питань сучасних методів формування мистецьких компетентностей учнів на уроках художньо-естетичного циклу поділилася вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ І-ІІ ст. села Бедриківці Г.І.Андрущак.
Як повідомила вчитель образотворчого мистецтва Заліщицької державної гімназії О.І.Дяків, у рамках відзначення 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка у закладі освіти відбувся конкурс малюнків «Мій Шевченко» за участю учнів 1(5)-3(7) класів. За підсумками конкурсу були визначені призові місця та урочисто нагороджені 12 гімназистів, які представили свої талановиті роботи
На завершення семінару прозвучали методичні рекомендації щодо покращення та підвищення ефективності художньо-естетичної освіти в умовах Нової української школи.

 Любов Філіповська, 
методист з предметів художньо-естетичного 
циклу РНМК

понеділок, 1 квітня 2019 р.

«Подільська толока» єднає авторів Тернопілля


У видавництві «Терно-граф» побачив світ 14-й випуск «Подільської толоки» – альманаху літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України.
«Подільська толока»  стала колись гарним почином, який вже згодом переріс у добру традицію. Над кожним випуском працює команда волонтерів, яка залюблена у Слово. Добре попрацювали над 14-м номером дві поетеси і педагоги за фахом – Ольга Атаманчук та Надія Тарасюк. Саме на них лягла основна праця: вичитка текстів, коректура, редагування, художнє оформлення, обкладинка і комп’ютерне верстання. Допомагали їм поети Володимир Кравчук та Анна-Віталія Палій, упорядковував письменник Зіновій Кіпибіда.
А представлений літературний доробок чималий – понад 70 авторів з різних куточків Тернопілля! Серед нових творів – вірші поетеси, редактора газети «Колос» (м.Заліщики) Оксани Дяків, новели  письменника, головного редактора журналу «Літературний Тернопіль» Богдана Мельничука, поезії голови Тернопільської обласної організації НСПУ Олександра Смика, драматургія для дітей письменниці Тамари Гнатович та багато інших.
Відкривається альманах рубрикою «Поетичний розмай». Вперше презентована «Пісенна поезія». «Розкрилля прози» відкриває нові імена. Зміст збірника щедрий на різноманіття рубрик: «Палітра драматургії», «Дитяча скринька», «Сміхотворча тайстра», «Перекладацькі студії», «Критичні обрії». Започатковано розділ «Знахідки конкурсу «Література». Завершується альманах «Фотолітописом» із життя літераторів упродовж минулого року.
Думається, зацікавить читачів розділ «Незабутні імена», в якому представлені твори, присвячені пам’яті Петра Сороки, Квітки Цісик, Степана Будного, Ярослава Бензи, Михайла Левицького.
Видано щорічник за фінансової підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільської обласної ради.

ПАХНЕ ЛІТО

Пахне сонце вишневим літом,
Павутиння летить фатою,
У вікно загляда буйноцвітом.
Розпашіла радість – рікою!

Чути гомін дзвінкого дитинства
І птахів мелодійний щебет.
На деревах – із ягід намисто.
Жовтодзьобий у гніздах трепет.

На Івана Купала дівчата
Хороводять з вінками коло –
Квітку щастя прагнуть шукати,
Таємниці пізнати долі…

А поля мироточать медами,
Понад ними – лелеки крила.
Липень бродить босоніж садами,
Аж шаріється груша мило…

В буйногривій траві – сюркотіння.
Заплелась веселка дощами.
А ночами – зірок мерехтіння,
Що нагадують очі мами…
  

ПЕРЕСПІВИ
Під дзвоном неба, сірого, смутного,
Коли торкають краплі вікон скла,
Лежать, розкрилившись, не сплять дороги,
Плащем вкриває сад суцільна мла.

Ти дивишся крізь пелену благально вгору,
Шукаєш в серці радості й провин
І бачиш в цю прощально-дивну пору
У небесах стражденних журавлиний клин.

В курликанні птахів – мінор любові,
Останній спогад теплих днів ясних,
Із літом, щедрим і палким, розмови,
Мелодії пісень весни дзвінких.

  
АСОЦІАЦІЇ НОЧІ
Кавою витече ніч,
За пальці розмови узявшись.
Тінню хустини із пліч
Птаха майне, доспівавши.

Стигне розпластаний став
Під зоряним небом дірявим.
Стигло впаде із листа
Росяний ранок в отаву...

Глухне віддалений звук
На коліях стукоту часу.
Місяць впускає із рук
Ночі невипиту чашу...


КОШТОВНЕ
Серед золота пізньої осені
Кришталеву згадаю порошу,
Бірюзову нанизаю провесінь
І смарагдів у літа попрошу.

Сніг заплаче у теплій долоньці...
Я забарвлю буденність красою,
І розсиплю під рідним віконцем
Перли річки дрібною росою…

Дністре срібний! Коштовний мій краю!
До сердець протягаєш ти віття,
Рушниками дороги до раю
Вистеляєш крізь долі й століття…

Діаманти добра та любові
У твоїй хай засяють оправі,
Бо майбутнього справжня основа –
Жити в мирі та з мудрістю в парі!

АКВАРЕЛІ
Тонкі, надніжні барви на папері,
Легкі мазки – і тіні, і акценти…
Художник творить диво-акварелі –
Життя таким, як є, – штрихи-фрагменти.

Церкви – сакральні серця передзвони,
Ріка прозора, ліс старий в тумані.
Тремтить чутливий пензель… У долоні –
Ще аркуш чистий: небо на світанні…

Вода і фарби, і натхнення вітер…
Чи мало, чи багато це – не знаю.
В пастельних акварелях – думи світлі
Митця, залюбленого в душу краю…


ДІТИ ОТЧОЇ ЗЕМЛІ
Квіти – діти отчої землі,
Соків неба сонячні причали,
Друзі й подруги для нас малі:
Вони радість й горе зустрічали.

Манять барви, запах пелюсток.
Пил дороги встелений їх цвітом.
Кожен серцю дорогий листок,
Бо приніс із дому звістку з вітром.

До голівок доторкнусь крилом
І наснажусь їхнім буйним світлом.
Засівають квіти край добром,
Щоб душі красою розговітись…

ДЕ ЖИВЕ ЩАСТЯ?
Щастя не живе в чужих країнах,
А в тобі самому його сіль.
Не твори з життя свого руїну –
В ріднім домі – доля, радість, біль.

Вчись втішатись пізнанням і словом:
В цьому – сенс та справжнє джерело.
Пий же пристрасно! За видноколом –
Світ новий… Та батьківське село

Зачекалось рук твоїх веселки...
Обрій жде небесно-голубий…
Джерелиці зачерпни відерце –
Срібла рос з долонь землі напийсь!
                                                Оксана Дяків