Сторінки

пʼятниця, 30 квітня 2021 р.

Образотворче мистецтво. 7 клас. Тема: "Що таке монограма та вензель? Творча робота: "Створення власної монограми"

 Шановні учні! 

1. Підготуйте малюнок А4 формату: творче завдання - створення власної монограми. Для цього створіть малюнок двох красивих перших літер свого імені та прізвища (наприклад, треба намалювати дві красиві літери імені Оксана Дяків, беремо тільки літери О, Д). Літери можна також переплітати. Роботи виконуйте старанно і якісно. 








 
2. Щоб виконати роботу правильно, спочатку прочитайте пояснення про монограму і вензель.

3. Уважно перегляньте всі слайди презентації та прочитайте пояснюючий текст на слайдах, що буде вам допомогою у виконанні ваших творчих робіт. 

4. Також уважно перегляньте відео про монограму і вензель, у другій частині відео показано, як виконувати практичну роботу (малюнок).

5. Запишіть у зошити правила про монограму і  вензель.

4. Виконані творчі роботи (малюнки) для оцінювання треба сфотографувати та надсилати в Google Classroom або на мій Вайбер.

Свої малюнки обов'язково збережіть (я буду їх збирати у класі при очному навчанні).

Що таке монограма?

Монограма (що з грецької мови можна перекласти як «одна буква») - це графічний знак, який представляє одну або кілька букв імені, з'єднаних, переплетених або таких, що стоять поруч одна з одною.

 У переважній більшості літери для складання монограм представляють собою початкові літери імені та прізвища - тобто ініціали власника. Рідше це можуть бути скорочені назви міст або назви компаній.

Що таке вензель?

Вензель походить від польського слова «węzeł», що означає вузол.

Вензель - це ускладнений вид монограми. Найчастіше - це все теж же переплетення, з'єднання ініціалів власника, але в більш вигадливій формі і з додатковими елементами: коронами, вінками, декоративними розчерками. У той час, як прості монограми зазвичай відносяться тільки до однієї особи, вензелі часто бувають складними і належать відразу декільком особам, наприклад, сім'ї.


















 

 

четвер, 29 квітня 2021 р.

НАТХНЕННІ ТВОРЧІСТЮ ЛЕСІ УКРАЇНКИ (І Міжнародний (VII Всеукраїнський, XVII Всекримський) фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці)

 

Підведено підсумки участі учнів, студентів, педагогів, батьків і чисельних шанувальників Лесиного слова у І Міжнародному  (VII Всеукраїнському, XVII Всекримському) фестивалі-конкурсі учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченому Лесі Українці. Конкурс у 2021 році проводився з ініціативи громадської організації «Культурно-просвітницьке Товариство «Джерело»,  Центру сучасного мистецтва «Steinbarg Gallery & Cafe», Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я майбутнього»,  родини Бурбак та за сприяння й підтримки Федерації професійних спілок України, Профспілок працівників освіти і науки України, Полтавської торгово-промислової палати, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської міської ради, Щербанівської об’єднаної територіальної громади, ПРАТ «Гравітон», Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Технічний партнер Конкурсу - студія TATO digital.

Цього року Конкурс-фестиваль був присвячений 150-річчю з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з найяскравіших зірок національної та світової культури, та набув неабияких масштабів! Навколо постаті геніальної поетеси об’єдналися тисячі дітей та студентів з усієї України (учасниками є представники всіх областей України та Криму), а також представники Норвегії, Італії, Бразилії, Португалії, Грузії, Німеччини, Об’єднаних Арабських Еміратів (Дубай), Молдови, Польщі, Росії, Казахстану, Канади, Туреччини. У семи номінаціях конкурсу змагалися більше сімнадцяти тисяч учасників, а загальна кількість причетних до цієї події склала (за орієнтовними підрахунками) більше п’ятдесяти тисяч поціновувачів геніальної Лесі Українки та дитячої творчості.

Змагання юних талантів відбувалися у номінаціях: «Декламація», «Інсценізація», «Твір», «Науково-пошукова робота», «Вокал», «Аудіо-візуальний твір», «Малюнок».

З Тернопільської області було чимало учасників. Серед них і представники закладів освіти Заліщицької і Товстенської ОТГ, які представили свої роботи у різних номінаціях.

Надзвичайно приємно, що І місце у номінації «Вокал» зайняла пісня «Безсонні ночі» на слова Лесі Українки у виконанні вокального квартету «Віночок» (ВСП «Заліщицький фаховий коледж імені Є. Храпливого Національного університету біоресурсів і природокористування України») під керівництвом С.Я. Тарасевич та концертмейстера О.М. Мартинчука.

Переможцями, посівши перші місця у номінаціях «Твір» та «Малюнок», стали учні Заліщицької державної гімназії Зоряна Кальчук, 4(8)-А клас, керівник – вчитель української мови та літератури, кандидат філологічних наук Н.В.Зубик, представивши есей на тему: «Незабутня мелодія Лесиної пісні», а також Софія Уколова, 3(7)-А клас, керівник – вчитель образотворчого мистецтва О.І. Дяків (малюнок «Мавка. Лісова пісня. The Forest Song».

 

Представники ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 м. Заліщики отримали срібну перемогу (ІІ місце) у номінації «Декламація» за виконання ученицею Анастасією Кілик поезії «До мого фортепіано» (керівник Л.Й.Стратій) та подяку – дует у складі Таїсії Ковбасенко та Владислава Вітюк за виконання композиції «Лісова пісня» (керівник М.В.Лилик). 

Членкиня журі Марія Гавва (Київ) зазначила: «Вітаю усіх учасників конкурсу з перемогою! Кожен із вас, взявши участь в цьому творчому змаганні, переміг свої сумніви, страхи, отримав знання та досвід, а отже, переміг самого себе вчорашнього! Приємно відзначати щороку ріст рівня майстерності наших конкурсантів! Ми всі тут зібралися, натхненні творчістю Лесі Українки, тож нехай так буде завжди: творчість молоді заради вічного життя творчості великої Лесі!»

Щиро вітаємо всіх юних переможців, їхніх педагогів, а також учасників та їхніх вчителів, які в 2021 році активно брали участь у І Міжнародному  (VII Всеукраїнському, XVII Всекримському) фестивалі-конкурсі учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченому Лесі Українці, та бажаємо міцного здоров’я і нових успіхів та звершень!

 За матеріалами роботи оргкомітету І Міжнародного 

(VII Всеукраїнського, XVII Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці

На світлинах: учні  Софія Уколова, Зоряна Кальчук, Анастасія Кілик,

Таїсія Ковбасенко та Владислав Вітюк.   

Стаття опублікована 7 травня 2021 року в газеті "Колос" (м.Заліщики).

неділя, 25 квітня 2021 р.

Перемога гімназистки у номінації "Малюнок" І Міжнародного (VII Всеукраїнського, XVII Всекримського) фестивалю-конкурсу "Змагаймось за нове життя!"-2021, присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки!

    Щиро вітаю ученицю Заліщицької державної гімназії Софію Уколову з першим місцем у номінації "Малюнок" І Міжнародного (VII Всеукраїнського, XVII Всекримського) фестивалю-конкурсу "Змагаймось за нове життя!", присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки! 

 Софія Уколова: малюнок "Мавка. Лісова пісня. The Forest Song".

 

      Сердечно дякуємо організаторам за цікаве і потрібне творче змагання! Спасибі всім сімнадцяти учасникам-гімназистам цьогорічного Конкурсу! Це також - Юлія Зима, Єлизавета Стахів, Ілля Стахів, Адам-Тадей Чичинів, Діана Саргош, Владислав Стойко, Вероніка Півцьо, Вікторія Півцьо, Аліна Пшук, Анна Горбачевська, Яна Стасюк, Ілона Стецька, Ірина Томин, Максим Гловацький, Юліана Сем’яник, Ольга Шклярук. Нових творчих успіхів!

 

понеділок, 19 квітня 2021 р.

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка ,,Намалюй свою ,,МРІЮ”

 Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка  ,,Намалюй свою ,,МРІЮ” проводиться з метою  популяризації видатної постаті Олега Антонова та професії авіаконструктора серед учнів закладів освіти та учнів спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. 

  Конкурс проводиться з метою виховання національно-патріотичних почуттів та любові до України, виховання громадянина-патріота нової формації (ініціативної особистості продуктивно-діяльнісного типу, яка бачить перспективи своєї держави), популяризації видатної постаті Олега Антонова та професії авіаконструктора серед учнів закладів освіти області та учнів спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, виховання національно-патріотичних почуттів та любові до України.
Засновник та організатор Конкурсу: ДК ,,Укроборонпром”.

Назва роботи: Українська «МРІЯ» - мир на нашій землі!

Техніка виконання роботи: акварельні фарби з елементами графіки.

Прізвище, ім’я, по батькові автора: Кузь Христина

Коротка біографічна довідка: Христина Кузь народилася і живе в Заліщиках, навчається у 4(8)-А класі Заліщицької державної гімназії та Заліщицькій музичній школі по класу фортепіано, займається у танцювальному гуртку, захоплюється образотворчим мистецтвом, бере участь у творчих конкурсах,зокрема і всеукраїнського рівня, неодноразово виборювала призові місця в номінації «Малюнок» у конкурсах районного та обласного рівня.  

 

Назва роботи: Присвячено подвигу льотчика, Героя України Костянтина Могилка та екіпажу літака-фоторозвідника Ан-30Б, що здійснював розвідувальний політ над містом Слов'янськом Донецької області.

(6 червня 2014 р. літак ВПС України під час російсько-української війни був збитий. Командир екіпажу Костянтин Могилко віддав наказ екіпажу залишити літак. Ціною власного життя він скерував літак за межі Слов'янська й запобіг жертвам серед мирного населення. Трьом членам екіпажу вдалося покинути борт, а п'ятеро загинули. Літак Ан-30 розроблений авіапідприємством ім. О.Антонова).

Техніка виконання роботи: гуашеві фарби.

Прізвище, ім’я, по батькові автора: Савчинський Іван 

Коротка біографічна довідка: Іван Савчинський народився і живе в Заліщиках, навчається у 3(7)-Б класі Заліщицької державної гімназії, захоплюється робототехнікою, судномоделюванням, LEGO-анімацією, створює мультфільми на різні теми, бере участь у конкурсах з образотворчого мистецтва, виборював призові місця в номінації «Малюнок» у конкурсах районного та обласного рівня. 

пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

Результати конкурсу малюнка "Чорнобиль - очима дітей"

 

Людство своєю діяльністю, на жаль, постійно загрожувало природі. У ХХ столітті науково-технічні досягнення набули такого розвитку, що катаклізми стають невід’ємною частиною життя людей. Серед них катастрофа на четвертому блоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року має особливе значення, адже вперше аварія на повну силу продемонструвала масштабні трагічні наслідки для всього живого атому, який вийшов з-під контролю.

У переддень 35-ї річниці аварії на радіоактивному об’єкті, суспільство вшановує пам’ять тих, хто своїм життям і здоров’ям під час гасіння пожежі на ЧАЕС зберіг майбутнє людства. 

Для популяризації екологічних знань і формування екологічної свідомости серед школярів на державному та місцевому рівнях проводяться різноманітні мистецькі заходи. Один із них – конкурс дитячого малюнка «Чорнобиль – очима дітей», який був проведений відділом освіти Заліщицької міської ради та комунальним закладом «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» з метою увіковічення пам’яті трагічних моментів  Чорнобильської аварії, належного вшанування пам’яті жертв цієї техногенної катастрофи. Незважаючи на карантин, учні взяли у конкурсі активну участь. 

На розгляд журі було представлено понад 30 робіт від Заліщицької державної гімназії, ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 м.Заліщики, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім.О.Маковея з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін м.Заліщики, ЗОШ І-ІІІ ст. с.Торське, ЗОШ І-ІІ ст., с.Дзвиняч, ЗОШ І-ІІ ст. с.Іване-Золоте. Відповідно до положення конкурсні роботи учасників оцінювалися у двох вікових категоріях: молодша (від 5 до 9 років) та середня (від 10 до 13 років).

Творчі роботи конкурсантів характеризуються оригінальністю сюжетів, яскравістю та виразністю. У роботах відображено трагічні моменти  Чорнобильської аварії та її наслідки. Учасники творчого змагання  продемонстрували вміння володіти різноманітними техніками образотворчого мистецтва.

У молодшій віковій категорії переможцями стали 5 учасників: ЗОШ І-ІІ ст. с. Іване-Золоте: Халявко Іларіон (1 місце), Шабатура Діана (2 місце), Мурин Владислав, Гуменюк Евеліна (3 місця); ЗОШ І-ІІ ст. с.Дзвиняч: Партика Костянтин (2 місце).

У старшій віковій групі переможцями стали 11 робіт: Заліщицька державна гімназія – Стахів Єлизавета (1 місце), ЗОШ І-ІІІ ст. № 2  м. Заліщики – Гаплик Марта (2 місце), спеціалізована школа І-ІІІ ст. ім.О.Маковея м.Заліщики – Купчак Наталія (2 та 3 місця), Линишин Валентин (2 місце), ЗОШ І-ІІІ ст. с.Торське – Ковальова Зоряна (3 місце); ЗОШ І-ІІ ст. с. Дзвиняч – Гев’юк Уляна (1 місце), Глухова Ірина (2 та 3 місця), ЗОШ І-ІІ ст. с. Іване-Золоте – Шабатура Сніжана та Денис Тетяна (3 місця).

Підготували переможців учителі образотворчого мистецтва закладів освіти: Вістовська Г. З., Дяків О. І., Кафлюк О. Ю., Колодій О.М., Копичинська О.М., Молодиня О. Д., Павлюк Г. М., Шабатура О. А.

Минає 35 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС. Покоління третього тисячоліття не пережило усього жаху тих днів у квітні 1986 року. Єдине, що може молодь, - це берегти пам’ять і вшановувати героїв, увіковічнивши їх подвиг у творах образотворчого мистецтва. Усвідомлення своєї відповідальности за майбутнє починається з дитячих років. Тож віримо, що юне покоління зуміє бережно ставитись до рідної Землі.

За матеріалами відділу освіти Заліщицької міської ради

та КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»

*** *** ***


У Тернопільській ОДА з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи відбувся конкурс дитячих малюнків "Чорнобиль - очима дітей".
Конкурс проводився у двох вікових категоріях: від 5 до 9 років; від 10 до 13 років. Участь у якому взяли учні дитячих художніх шкіл області, художніх відділень початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Відтак надійшло майже 190 робіт. Конкурсні роботи журі оцінювали за 10-бальною системою. А найкращі роботи сьогодні презентували в Тернопільській обласній державній адміністрації.
Виставку відкрив заступник голови ОДА Ігор Гайдук.
«Кожна робота є унікальною. З історій батьків, книг та фільмів діти змогли передати своїми малюнками наслідки аварії ЧАЕС. Це ще раз доводить те, що молодь знає та розуміє яка трагедія відбулася 35 років тому», - каже Ігор Гайдук.
Усі учасники конкурсу отримають відповідні нагороди та відзнаки. А самі ж роботи згодом передадуть до Тернопільської обласної громадської організації «Союз Чорнобильців України», де вони будуть зберігатися.
Додамо, засновниками та організаторами конкурсу є управління освіти і науки Тернопільської ОДА та Тернопільська обласна громадська організація «Союз Чорнобильців України».