четвер, 13 грудня 2018 р.

Заходи до 100-річного ювілею педагога і письменника Василя Сухомлинського у Заліщицькій державній гімназії


У Заліщицькій держа­вній гімназії відбулися читання оповідань В.О.Су­хомлин­сько­го у 4-х класах. Була зроблена експозиція з творів та матеріал про вчителя, який віддавав своє серце дітям під назвою «Вічний слід на землі». Вчителем обра­зо­т­во­рчого мистецтва Ок­са­ною Дяків прове­дено конкурс ма­люн­ків «Ілю­страція до улюбленого твору педагога і пись­менника Василя Сухомлинського» (на фото).
Учні других кла­­сів інсце­нізували прит­чі В.О.Сухо­м­лин­­ського та спро­бували свій власний творчий талант, написа­вши притчі про шкільне життя. У літера­тур­ному конкурсі-подоро­жі «Каз­ка в гості завітала» перше місце здобув 2-А клас (капі­тан команди Катери­на Чор­ній). У брейн-рингу «Стежина в зоряний час» першість от­римали учні 2-Б класу (капі­тан Марійка Довбуш). У 5-х класах пройшов аналіз твор­чості Сухомлинського та роз­горнулася дискусія про цін­ність людських якостей доб­роти та милосердя.  
Заступником директора ЦБС по роботі з дітьми Олек­сандрою Тополь­ни­цькою були про­ведені біб­ліо­течні уроки: «Енцеклопедич­ний круіз – книги, що знають все і трохи більше» та літе­ратурна година «Людина ве­ликої душі»
На загальногімназій­ному зібранні, присвяче­ному жит­тю і творчості видатного пе­да­гога, учениця 5-Б класу Ана­стасія Яросевич поділи­лася духовними скарбами Василя Олександровича. У виконанні учнів-першо­клас­ників Юлії Боднар та Максима Сендзюка про­зву­чала притча В.О. Сухо­млинського «Який слід повинна залишити лю­дина на землі?»  


Наталія Скоропадська, бібліотекар Заліщицької державної гімназії

Опубліковано в газеті "Колос" (м.Заліщики) 21 грудня 2018 року.

Районний конкурс дитячого малюнка "Не залиши свого захисника наодинці в новорічно-різдвяні свята" - 2018

Результати районного конкурсу "Не залиши свого захисника наодинці в новорічно-різдвяні свята"-2018. Вітаємо срібних призерів!
Відповідно до вікових категорій у молодшій групі перше місце посів Володимир Присяжнюк (ЗОШ І-ІІ ст. с.Городок); друге місце – Христина Белей (Заліщицька державна гімназія); третє місце – Арсеній Мільчановський (ЗОШ І-ІІI ступенів с. Дорогичівка). 
У старшій віковій групі після перегляду всіх робіт місця, згідно рішення журі, розподілились так: перше місце – Руслан Халак (ЗОШ І-ІІI ст. с. Дорогичівка); друге місце – Надія Заячковська (Заліщицька державна гімназія); третє  – Світлана Куріцин (ЗОШ І-ІІI ст. с. Солоне).

Творчі роботи учнів Заліщицької державної гімназії, представлені на конкурс:









Автори малюнків: 
Бойко Анастасія, 6(10)-А клас,
Дрозінська Ірина, 5(9)-Б клас,
Кальчук Тамара, 6(10)-А клас,
Заячковська Тетяна, 2(6)-Б клас,
Заячковська Надія, 6(10)-Б клас,
Белей Христина, 2(6)-Б клас,
Костинюк Андрій, 2(6)-А клас.

Умови проведення районного конкурсу дитячого малюнка
„Не залиши свого захисника наодинці в новорічно-різдвяні свята”

Мета та завдання Конкурсу
           Районний конкурс дитячого малюнка „ Не залиши свого захисника наодинці в новорічно-різдвяні свята” (далі - Конкурс) проводиться з метою виховання патріотизму підростаючого покоління, утвердження ідеї розбудови незалежної України та пропагування територіальної цілісності нашої Батьківщини, вшанування героїчних звитяг учасників антитерористичної операції; надання дітям можливості реалізації творчих здібностей та підтримки обдарованої молоді області.
Організатор Конкурсу
           Організатором Конкурсу є відділ з питань освіти, молоді і спорту районної державної адміністрації.           
Учасники Конкурсу
          Можливість прийняти  участь у конкурсі має кожна дитина віком від 6 до 18 років, яка проживає та навчається у Заліщицькому  районі.
         Номінації визначаються за віковими категоріями:
молодша вікова група - учні 1 -6 класів;
старша вікова група – учні 7-11 класів.
           До проведення конкурсу залучаються загальноосвітні та позашкільні заклади освіти району: будинок дитячої та юнацької творчості, художня школа, тощо.

Організація Конкурсу та його проведення
          Районний конкурс дитячого малюнка відбувається в два  етапи:
          Перший етап – шкільний  проходить у навчальних закладах освіти  району  з 14 грудня по 18 грудня 2018 року.
            На даному етапі приймаються   творчі роботи  усіх бажаючих брати участь у конкурсі у двох вікових категоріях.
          Другий етап - районний проходить у структурному підрозділі райдержадміністрації – відділі  з питань освіти, молоді і  спорту з 19 грудня по 24 грудня 2018 року.
            На даному етапі визначаються  кращі творчі роботи (1-3 місця) у двох вікових категоріях.

Визначення переможців
            Визначення переможців Конкурсу здійснюється журі, до складу якого входять представники відділу з питань освіти, молоді і спорту   та Заліщицької дитячої  художньої школи, методист РНМК, вчителі образотворчого мистецтва закладів освіти району.

Вимоги до оформлення конкурсних робіт
          До участі в конкурсі приймаються індивідуальні роботи - малюнки форматом не менше A-З, які відповідають темі конкурсу.
         Роботи мають бути естетично оформлені. Стиль і техніка виконання робіт - добровільні (відповідно до віку дитини). На зворотному боці малюнка необхідно вказати відомості про автора: прізвище, ім'я, вік, клас, навчальний заклад, район, контактні дані.

Нагородження переможців
          Автори робіт, що зайняли призові місця, нагороджуються грамотами та цінними подарунками від відділу з питань освіти, молоді і спорту районної державної  адміністрації.
        


субота, 8 грудня 2018 р.

Конкурс "Замість ялинки - зимовий букет"

Творчі роботи, представлені на конкурсу "Замість ялинки - зимовий букет".



Малюнки учнів Заліщицької державної гімназії з нагоди 100-річного ювілею з дня народження В.О.Сухомлинського


100-річний ювілей з дня народження В.О. Сухомлинського

Василь Сухомлинський народився 28 вересня 1918 р. в бідній сім'ї сільського теслі, в Кіровоградській області. У школі показав себе найкращим учнем, потім вступив до Кременчуцького медичного технікуму, але змушений був на час залишити навчання у вузі через проблеми зі здоров'ям. З 1935 по 1938 рік - викладав у сільських районних школах Кіровоградської області українську мову та літературу. 
Потім Сухомлинський продовжив навчання на заочному відділенні Полтавського педагогічного інституту в 1939 році закінчив його з відзнакою. Роки навчання в цьому інституті письменник згадував з особливою теплотою, називаючи його своєю альма-матір'ю. Під час війни в 1942 році письменник був важко поранений, осколок снаряда потрапив під саме серце. Сухомлинський дивом вижив і, виписавшись з уральського госпіталю, 2 роки працював директором школи селища Ува. Потім повернувся на Батьківщину, протягом чотирьох років завідував районним відділом народної освіти. Починаючи з 1948 року, і до останнього дня свого життя Сухомлинський працював директором середньої школи в селищі Павлиш Кіровоградської області України. Він домігся небувалої для вчителя пошани та визнання, отримав багато нагород, а в 1969 році став заслуженим учителем школи. В 1955 році захистив кандидатську дисертацію. Помер Сухомлинський 2 вересня 1970 року в селищі Павлиш. 
Письменник пройшов війну, він жив у часи, коли йшло масове знищення людей, пережив смерть дружини і малолітнього сина, проте він мужньо подолав все це, не втратив справедливого ставлення до людей і намагався виховувати в дітях найкращі людські якості. Сухомлинський створив педагогічну систему, яка грунтувалася на принципах гуманізму. Особистість дитини була для нього найвищою цінністю, а комуністичне виховання він сприймав як формування "мислячих особистостей" ніяк не слухняних виконавців. Сухомлинський створив " Школу радості" для шестирічних дітей, а також наполягав на тому, що в школах обов'язково повинен бути предмет "Людинознавство". Дуже важливим він вважав виховання в дітях почуття патріотизму та колективізму, спілкування з природою, привчання до праці. За своє життя Сухомлинський написав понад 30 книг і 500 статей.

Малюнок Мазепи Ілони (3-А).
Малюнок Гринишин Юлії (2-А).
Малюнок Дрозд Ірини (3-Б).
Малюнок Пельцер Єлени (3-А).
Малюнок Федорчук Анастасії (1 клас).
Малюнок Матвеєнко Вереніки (1 клас).
Малюнок Кузь Христини (2-А клас).
Малюнок Веселовської Ірини (1-Б клас).
Малюнок Добровольської Вікторії (3-А клас).
Малюнок Дзівідзінської Ганни (3-А клас).
Малюнок Стецької Ілони (1-Б клас).
Малюнок Лабунської Наталії (2-А клас).
Малюнок Сакали Яни (3-А клас).
Малюнок Кальчук Зоряни (3-А клас).

Малюнок Кравчук Анастасії (3-А клас).

субота, 1 грудня 2018 р.

Зарплати та навчання: що і чому шокувало англійського вчителя у звичайній українській школі


Учитель з Великобританії здивований, чому в старшій школі України немає такого предмету, як малювання. На його думку, кожна людина має знатися в мистецтві, адже мистецтво - це частина нашої світової цивілізації. Воно відчиняє багато дверей у житті для кожного з нас. 
(6 хв. 40 сек. на відео).

Дискусії із вчителями та спорт на вибір: унікальна система освіти Великобританії

Мистецтво, музика та драма - одні з основних предметів в англійських школах, їх вивчають до самого останнього класу, вміють грати на музичних інструментах незалежно від талантів та схильностей. Адже освічена людина має знатися на мистецтві.