субота, 8 грудня 2018 р.

Малюнки учнів Заліщицької державної гімназії з нагоди 100-річного ювілею з дня народження В.О.Сухомлинського


100-річний ювілей з дня народження В.О. Сухомлинського

Василь Сухомлинський народився 28 вересня 1918 р. в бідній сім'ї сільського теслі, в Кіровоградській області. У школі показав себе найкращим учнем, потім вступив до Кременчуцького медичного технікуму, але змушений був на час залишити навчання у вузі через проблеми зі здоров'ям. З 1935 по 1938 рік - викладав у сільських районних школах Кіровоградської області українську мову та літературу. 
Потім Сухомлинський продовжив навчання на заочному відділенні Полтавського педагогічного інституту в 1939 році закінчив його з відзнакою. Роки навчання в цьому інституті письменник згадував з особливою теплотою, називаючи його своєю альма-матір'ю. Під час війни в 1942 році письменник був важко поранений, осколок снаряда потрапив під саме серце. Сухомлинський дивом вижив і, виписавшись з уральського госпіталю, 2 роки працював директором школи селища Ува. Потім повернувся на Батьківщину, протягом чотирьох років завідував районним відділом народної освіти. Починаючи з 1948 року, і до останнього дня свого життя Сухомлинський працював директором середньої школи в селищі Павлиш Кіровоградської області України. Він домігся небувалої для вчителя пошани та визнання, отримав багато нагород, а в 1969 році став заслуженим учителем школи. В 1955 році захистив кандидатську дисертацію. Помер Сухомлинський 2 вересня 1970 року в селищі Павлиш. 
Письменник пройшов війну, він жив у часи, коли йшло масове знищення людей, пережив смерть дружини і малолітнього сина, проте він мужньо подолав все це, не втратив справедливого ставлення до людей і намагався виховувати в дітях найкращі людські якості. Сухомлинський створив педагогічну систему, яка грунтувалася на принципах гуманізму. Особистість дитини була для нього найвищою цінністю, а комуністичне виховання він сприймав як формування "мислячих особистостей" ніяк не слухняних виконавців. Сухомлинський створив " Школу радості" для шестирічних дітей, а також наполягав на тому, що в школах обов'язково повинен бути предмет "Людинознавство". Дуже важливим він вважав виховання в дітях почуття патріотизму та колективізму, спілкування з природою, привчання до праці. За своє життя Сухомлинський написав понад 30 книг і 500 статей.

Малюнок Мазепи Ілони (3-А).
Малюнок Гринишин Юлії (2-А).
Малюнок Дрозд Ірини (3-Б).
Малюнок Пельцер Єлени (3-А).
Малюнок Федорчук Анастасії (1 клас).
Малюнок Матвеєнко Вереніки (1 клас).
Малюнок Кузь Христини (2-А клас).
Малюнок Веселовської Ірини (1-Б клас).
Малюнок Добровольської Вікторії (3-А клас).
Малюнок Дзівідзінської Ганни (3-А клас).
Малюнок Стецької Ілони (1-Б клас).
Малюнок Лабунської Наталії (2-А клас).
Малюнок Сакали Яни (3-А клас).
Малюнок Кальчук Зоряни (3-А клас).

Малюнок Кравчук Анастасії (3-А клас).

Немає коментарів:

Дописати коментар