неділя, 20 вересня 2020 р.

ХІІ Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра» під девізом: «Клімат змінюється – Дністер завжди з нами!». Участь учнів Заліщицької державної гімназії (номінація "Фоторобота")

Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра» є необхідним для формування цілісної натури людини майбутнього, усебічно розвиненої та екологічно свідомої. Вчить молодь бачити себе невід’ємною часткою природи, від збереження якої вже сьогодні залежить доля майбутніх поколінь, адже тільки всі разом ми зможемо зробити нашу планету чистішою, а навколишній світ яскравим, барвистим і гармонійним. Дністровське басейнове управління водних ресурсів оголошує ХІІ Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра» – 2020 під девізом «Клімат змінюється – Дністер завжди з нами!» До участі у конкурсі «Барви Дністра» запрошуються учні, студенти та викладачі загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних та вищих навчальних закладів усіх форм власності, водокористувачі басейну Дністра на території Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, а також Республіки Молдова (вкл. Придністров’я). Потрібно презентувати фотографію, малюнок, відеофільм або слайд-шоу, ідею природоохоронного заходу, художній або публіцистичний твір будь якого формату, що якнайкраще відображає ваше ставлення до річки та бажання її зберегти. Особливо цінними є ті роботи, в яких закладені ідеї міжнародної співпраці та участі територіальних громад у вирішенні екологічних проблем. Номінації Конкурсу: «Малюнок»; «Фоторобота»; «Відеофільм, слайд-шоу»; «Захід з оздоровлення водних ресурсів»; «Твір, оповідання, вірш, науково-популярна стаття». Порядок підготовки конкурсних робіт по кожній з номінацій визначено окремо. Конкурс щорічно триває: з 22 березня по 1 жовтня.
Номінація "Фоторобота"
Анкета учасника «Барви Дністра» в номінації «Фоторобота» Прізвище та ім’я учасника: Кузь Христина. Назва роботи, дата «Клімат змінюється – Дністер завжди з нами!» - «Міст на Дністром, який єднає Буковину і Тернопілля (м.Заліщики)», 12 вересня 2020 року.
Керівник: учитель образотворчого мистецтва Дяків Оксана Іванівна. Про автора: Кузь Христина постійно бере участь у різних конкурсах гімназійного, районного, обласного та всеукраїнського рівнів, отримує відзнаки та нагороди. Фото: цифра, формат А4. «Клімат змінюється – Дністер завжди з нами!» - цей девіз конкурсу абсолютно виправданий, оскільки у 2020 році річка Дністер за рахунок кліматичних змін проявила себе в двох абсолютно різних протилежностях: у червні 2020 року відбувся значний підйом рівня води у Дністрі за рахунок тривалих дощів, подібний до 2008 року. А вже у вересні 2020 року цю фотографію було зроблено з середини Дністра. Оскільки через відсутність опадів і спеку рівень води у Дністрі так знизився, що в районі міського (нижнього) парку (панський парк баронів Бруницьких), на річці Дністер, утворилася коса з річкової гальки, оголилося дно ріки, до якого можна пройти від берега. Христина Кузь зробила це фото, стоячи на дні Дністра, фактично на середині річки! Але Дністер у червні проявив свою могутність великим повноводдям! Тож клімат змінюється, але Дністер завжди з нами!
Прізвище та ім’я учасника: Кузь Богдан. Назва роботи, дата «Клімат змінюється – Дністер завжди з нами!» - «Паводок на Дністрі – парк баронів Бруницьких (нижній парк) у м.Заліщики», 27 червня 2020 року.
Про автора: Кузь Богдан постійно бере участь у різних конкурсах гімназійного, районного, обласного та всеукраїнського рівнів, отримує відзнаки та нагороди. Фототехніка - цифра, формат А4. Авторські коментарі до роботи (місце зйомки). «Клімат змінюється – Дністер завжди з нами!» - «Міст на Дністром, який єднає Буковину і Тернопілля (м.Заліщики)», 12 вересня 2020 року. «Клімат змінюється – Дністер завжди з нами!» - цей девіз конкурсу абсолютно виправданий, оскільки у 2020 році річка Дністер за рахунок кліматичних змін проявила себе в двох абсолютно різних протилежностях: у червні 2020 року відбувся значний підйом рівня води у Дністрі за рахунок тривалих дощів, подібний до 2008 року. А вже у вересні 2020 року через відсутність опадів і спеку рівень води у Дністрі так знизився, що в районі міського (нижнього) парку (панський парк баронів Бруницьких) на річці Дністер утворилася коса з річкової гальки, оголилося дно ріки, до якого можна пройти від берега. Це фото Богдан Кузь зробив з території парку. Вода піднялася загалом майже на 9 метрів, до мурів парку, залила їх, а також нижні алеї самого парку. Видно, що колони, які тримають міст, залиті водою Дністра до половини! Дністер у червні проявив свою могутність великим повноводдям. Тож клімат змінюється, але Дністер завжди з нами!
Конкурс «Барви Дністра» в номінації «Малюнок»
Прізвище та ім’я учасника: Зима Юлія. Назва роботи «Річка Дністер з пташиного польоту». Аматорська (любительська) робота. Про автора: Зима Юлія постійно бере участь у різних художніх конкурсах гімназійного, районного та обласного рівнів. Техніка виконання: акварель, формат А4.
Річка Дністер протікає через місто Заліщики та через села Заліщицького району (Дністровський каньйон), авторка зобразила, як річка і Дністровський каньйон виглядають із висоти пташиного польоту, користуючись власними спостереженнями за річкою, її берегами, каньйоном у літній період.
Прізвище та ім’я учасника: Уколова Софія. Назва роботи «Багряний осінній парк біля річки Дністер у Заліщиках крізь об’єктив фотоапарата». Аматорська (любительська) робота. Про автора: Уколова Софія постійно бере участь у різних художніх конкурсах гімназійного, районного, обласного та всеукраїнського рівнів. Техніка виконання: пастель, формат А4.
Річка Дністер протікає через місто Заліщики, біля неї розташований старовинний парк, який у місті називають панським (нижнім) парком,бо він закладений у 19 столітті баронами Бруницькими. У парку є багато алей і чудові дерева рідкісних порід (наприклад, гінкго дволопатеве, софора японська, тюльпанове дерево, тис ягідний, старовинний дуб, якому майже 100 років). Авторка скористалася для малюнку власними спостереженнями за парком біля річки Дністер і самою річкою, які є чудовим місцем рекреації, туризму для місцевих жителів і туристів. Авторка зобразила парк крізь об’єктив фотоапарата.
Прізвище та ім’я учасника: Стецька Ілона. Назва роботи «Космічний краєвид річки Дністер вночі». Аматорська (любительська) робота. Стецька Ілона постійно бере участь у різних художніх конкурсах гімназійного, районного та обласного рівнів. Техніка виконання: гуаш, формат А4.
Річка Дністер протікає через місто Заліщики, особливо чарівна вона вночі, коли зорі відбиваються у воді Дністра і все навколо набуває фантастичних кольорів. Авторка скористалася власними спостереженнями за річкою Дністер влітку при створенні малюнку.
Підведено підсумки ХІІ Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра – 2020»
З 22 березня по 1 жовтня тривав ХІІ Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра – 2020» під гаслом «Клімат змінюється – Дністер завжди з нами!». Вже понад 10 років талановита молодь із басейну Дністра не лише на території України, а й Республіки Молдова бере участь у Міжнародному басейновому конкурсі. Конкурс відбувається за підтримки проекту Глобального екологічного фонду (ГЕФ) «Сприяння розвитку транскордонного співробітництва та комплексного управління водними ресурсами у басейні Дністра», Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентства водних ресурсів України. Втім, цього року карантинні заходи внесли свої корективи у планування подій та формат їх проведення. Визначення переможців відбувалося у режимі online. Українська і Молдовська сторони самостійно визначили переможців у кожній з номінацій серед учасників з їхніх держав.
Особливістю конкурсу є те, що він відображає співробітництво між Молдовою і Україною заради збереження Дністра і наочно демонструє одне з фундаментальних вимог Європейського Союзу до водної політики - дотримання басейнового принципу в управлінні водними ресурсами.
Загалом у 2020 році від України в конкурсі взяли участь 162 учасники. Призерами в представлених номінаціях стали 26 конкурсантів.
До участі у конкурсі «Барви Дністра» долучились учні, студенти та викладачі загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних та вищих навчальних закладів усіх форм власності, водокористувачі басейну Дністра на території Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької областей, а також Республіки Молдова.

Немає коментарів:

Дописати коментар